GLAS OCH KERAMIK / Figuriner / Figurin 4605006

nr 460 5006

Figurin

Rosenthal, Art Deco, höjd: 20 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Utrop:

300 kr

Såld:

500 kr

måndag 2 april 2007
kl 17:38:00

Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.